Bel ve karın bölgesinin ardından kilo fazlalıklarının en çok yoğunlaştığı bölge olan basen bölgesi; günlük hayatta en çok kullanılan tayt ve pantolon gibi parçaların giyilmesi önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu noktada pantolonlar basen bölgesindeki kusurları öne çıkartırken; taytlarsa vücuda tamamen yapışarak üst bacak, basen ve bel bölgesindeki problemleri ön plana çıkartmaktadırlar. Son zamanlarda giderek daha popüler bir şekilde kullanılmaya başlayan tayt korse modelleri ise, bilhassa alt bedeninde fazlalıkları bulunan kadınlar için kelimenin tam anlamıyla kurtarıcı görevi görmektedir.

Tayt Korse Nasıl Kullanılır?

Tayt korselerin kullanımı, diğer korse modellerinin kullanımı ile farklılık göstermektedir. Diğer korseler, kıyafetlerin altına giyilen ve kesinlikle bu kıyafetlerin altından belli olmaması gerekirken tayt korseler hem kıyafet hem de korse işlevi görür ve dolayısıyla doğrudan kullanılabilir.

Günlük hayatta t-shit, gömlek, tunik, bluz ya da braletlerle kombinlenebilecek olan tayt korse modelleri spor aktiviteleri sırasında da kullanılabileceğinden dolayı spor büstiyeri, sweetshirt ya da hoodielerle de birlikte kullanılabilir.

Tayt Korse Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alt bedeni tamamıyla sararak, sıkıştıran ve de toparlayan tayt korselerin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, beden ölçünüze bire bir uyum sağlayan bir bedenin tercih edilmesidir. Bu sayede; sıkılaştırma özelliğinden en üst düzeyde verim alınırken, konfor ve rahatlık da sağlanabilir. Tayt korselerle ilgili ikinci önemli nokta da kullanım süresidir. Gün içerisinde 8 saatten fazla giyilmemesi önerilen tayt korseler; kullanıldıktan sonra bir gün havalandırılmalı ve belirli periyotlarda yıkanmalıdır.

Tayt Korsenin Yararları

  • Basen bölgesini sıkılaştırır.
  • Bel ve karın bölgesindeki fazlalıkların kamufle edilmesini sağlar.
  • Üst bacak bölgesini toparlayarak formda bir görünüm sağlar.
  • Bel oyuntusunu ortaya çıkararak, daha kıvrımlı, estik ve özgüvenli bir duruş kazandırır.
  • Dik durmaya yardımcı olur.
  • Tayt korseler kullanım süresince karın bölgesinde baskı meydana getirerek, mide hacminde küçülmeye yol açar ve böylelikle öğünlerde daha az besin tüketilmesine yardımcı olur.
  • Yaz-kış kullanım için uygundur.
  • Günlük hayatta kolaylıkla kombinlenip şık ve formda bir görünüm yakalanmasına yardımcı olurken, spor sırasında da kullanıma uygundur.