Günlük hayatta ve özel davetlerde vücudu şekillendirip, daha estetik bir görünüme kavuşabilmek için kendilerinden yararlanılan korse modelleri, farklı kumaş ve çeşitlerde üretilerek; kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Aynı zamanda omurilikte meydana gelen duruş bozukluklarının önlenmesi ve bel ağrılarının da giderilmesi konusunda da fayda sağlamaktadırlar.

Şort Korseler:

Yüksek bel formunda üretilen şort korseler; basen ve karın bölgesinde yoğunlaşan kilo fazlalıklarını sıkılaştırarak kamufle eder. Aynı zamanda bel oyuntusu da kazandırmaktadır. En sık tercih edilen modellerin başında yer alan şort korseler; özelliklerine ve markalarına bağlı olarak 20 TL’den başlayan fiyatlardan 300 TL’ye kadar ulaşan geniş bir fiyat skalasında sahiptir.

Atlet Korseler:

Bilhassa erkeklerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği atlet korseler; üst bedendeki kusurların kapatılması ve dik duruş sağlaması gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır. Sıkılaştırıcı etkisinin yanı sıra bel ağrılarının giderilmesinde de etki gösteren atlet korse modelleri; 25 ila 170 TL arasında bir fiyat aralığına sahiptir.

Elbise Korseler:

Abiye elbiselerde olduğu kadar, günlük kombinlerde de sıkça kullanılan elbise korseler; üst ve alt beden arasında kusursuz bir bütünlük sağlayıp, fit bir görünüm sağlarken; kıyafetlerin kusursuz bir şekilde taşınmasına olanak sağlıyor. Elbise korselerin satış fiyatları ise 35 ila 270 arasında değişkenlik göstermektedir.

Etek Korseler:

Alt bedendeki fazlalıkların kapatılması için en ideal korselerden biri olan etek korselerin kullanımı da oldukça konforludur. Farklı renk ve boylarda üretilen bu korselerin, yüksek bel formunda olması; bel ve basen bölgesindeki kusurları tamamıyla kamufle etmektedir. Etek korseleri 20 ila 190 TL arasında fiyatlara satın alabilmek mümkün.

Slip Korseler:

Kullanım rahatlığı ile öne çıkan slip korseler; yüksek belli yapıları ile karın bölgesindeki fazlalıkları kamufle ederek; sıkı ve formda bir görünüm sağlamaktadırlar. Fiyat aralığı ise; 35 ila 250 TL arasındadır.

Tayt Korseler:

Günlük hayatta kullanımı oldukça konforlu olan tayt korseler bel, basen ve bacak bölgesindeki fazlalıkları toparlayıp; sıkılaştırıcı etki göstermektedir. Tayt korselerin satış fiyatı 40 TL ile 290 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bel Korsesi:

Genellikle bel bölgesinde biriken fazla kiloların sıkılaştırılıp, toparlanması için en uygun korse modeli olan bel korseleri; kilo fazlası olmayan kişilerde de bel oyuntusunun ön plana çıkarılması ve duruş bozukluklarının giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Satış fiyatları ise 50 TL ile 580 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Hamilelik Korsesi:

Gebelik sürecinde yaşanan en büyük problemlerden biri olan bel ağrılarının giderilip, karın bölgesinin de desteklenmesinde oldukça önemli bir rol oynayan hamilelik korseleri 30 TL ile 240 TL arasında fiyatlarla satılmaktadır.