Erkek Korse Çeşitleri ve Fiyatları

Fit ve estetik bir görünüm oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen korseler, günümüzde erkekler için de günlük hayatlarında en çok kullandıkları parçalar haline gelmiş durumdalar. Beslenme alışkanlıklarının sağlıksız ve fast-food ağırlıklı olmasıyla birlikte, hareket ve egzersiz alışkanlıklarının edinilememesi ya da zaman ayırılamaması gibi nedenlerden dolayı, form koruyabilmek ya da kilo verebilmek, oldukça zorlaşmaktadır. Bu noktada devreye girerek, hayat kurtarıcı rol üstlenen korselerin pek çok farklı çeşidi olduğu gibi satışa sunuldukları fiyatlar da farklılık göstermektedir.

Erkek Boxer Korse

Dikişsiz ve boxer formunda üretilen bu türdeki erkek korseleri, kullanım rahatlığı ile birlikte dik durmaya sağlamış oldukları katkı ile de ön plana çıkmaktadırlar. Yüksek bel olarak tasarlanan boxer korseler, karın bölgesindeki fazlalıkları toparlayıp sıkıştırır ve daha ince bir görünüme kavuştururlar. Piyasada bulunan fiyat aralığı 25 ila 260 TL arasındadır.

Erkek Bel Korsesi

Duruş bozukluklarının giderilmesi ve bel ağrılarının çözüme kavuşturulması gibi ortopedik problemlerde de etkinlik gösteren erkek bel korsesi modelleri; karın bölgesinde bulunan fazlalıkların toparlanmasını sağlarken, aynı zamanda bel inceliği de kazandırır. Bu korselerin satış fiyatları ise 25 ile 530 TL arasındadır.

Balenli Erkek Bel Korsesi

Standart bel korselerine çelik balen ve bağcık eklenerek üretilen bu erkek korseleri, bilhassa takım elbiselerle birlikte kullanılmaktadır. Balenli yapısıyla kusursuz bir toparlama, bağcıkları ile de beden yapısına tamamen uyum sağlayan bu korseler sayesinde; karın ve bel bölgesindeki fazlalıkları kamufle edebilmek mümkündür. Balenli korselerin satışa sunulduğu fiyat aralığı 65 ile 380 TL arasındadır.

Erkek Atlet Korse

Vücut yapısının olduğundan çok daha formda ve atletik görünmesine yardımcı olan erkek atlet korse modelleri; karın kısmında bulanan fazla kiloları sıkıştırır ve kamufle edilmesine yardımcı olur. Bel inceliğinin ön plana çıkarılması ve dik duruşun da sağlanmasında etki gösteren bu korseler; 20 ile 240 TL arasında değişen bir fiyat skalasına sahiptir.

Erkek Bütün Korse

Yine en çok takım elbiselerle tercih edilen bir erkek korsesi olan bütün formdaki korseler; üst ve alt beden arasında sıkılaştırıcı bir bütünlük sağlar. Fit ve estetik bir görünüm için en ideal korse modeli olmalarının yanında, dik duruş açısından da yardımcılardır. Fiyatları ise 99 ile 320 TL arasında değişkenlik göstermektedir.