Bel İnceltici Korseler İşe Yarıyor mu?

Formda bir görünüm için hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen korseler; üst ve alt bedende oluşum gösteren kilo fazlalıklarının kamufle edilmesine imkân tanımaktadır. Bununla beraber, giyilen kıyafetlerin vücuttaki duruşunu daha iyi gösteren ve pot yapmasını da önleyen inceltici korseler, bilhassa karın bölgesindeki problemlerin giderilip, sıkılaşmasını ve böylelikle bel oyuntusuyla birlikte kıvrımların ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır.

Bel İnceltici Korse Nedir?

Bildiğiniz üzere korse modelleri şort, elbise, atlet ve bel korsesi gibi çeşitli ihtiyaçlara uygun olarak farklı formlarda üretiliyorlar. Bel korsesi ise kullanımı ve diğer birkaç özelliği ile diğer korselerde ayrılıyor. Normal şartlarda elastan yapıda olan korseler; bel korselerinin bazı modellerinde çelik balenli olarak üretilir.

Aynı zamanda sırt bağcıklı olarak tasarlanan bu korseler; içermiş oldukları bu balenler sayesinde karın bölgenizde kusursuz bir sıkılaşmayı mümkün kılarak, bel oyuntunuzu fit bir şekilde ön plana çıkarır ve iki bedene kadar daha ince görünmenizi sağlarlar. Bu yapıdaki bel korseleri aynı zamanda duruş bozukluklarının önlenmesi de sağlayarak dik, zarif ve estetik bir görünüm kazanılmasını mümkün kılar.

Bel İnceltici Korse Zayıflatır mı?

Korse kullanan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan zayıflatma etkisi; gerçekliği bulunan bir konu değildir. Korseler, vücudu dışarıdan sararak fazlalıkların sıkıştırılmasını sağlarlar. Onlarca farklı modelleri bulunmakta olan bu ürünler; yalnızca bölgesel olarak daha ince görünmeyi mümkün hale getirirler.

Herhangi bir vücut aktivitesine bağlı olarak kalori sarfı söz konusu olmadığı için; yağ yakımı ve dolayısıyla da kilo verimi mümkün değildir. Fakat gün içerisinde maksimum 6 ila 8 saat arasında kullanılması tavsiye edilen korseler; sıkıştırma etkileri sebebiyle, kullanıldığı süre içerisinde mide hacminin de küçülmesine yol açmaktadırlar. Böylelikle korse takarak zayıflamak mümkün olmasa da, düzenli olarak korse kullanarak, daha az yemek yemeniz ve buna bağlı olarak kilo verebilmeniz mümkündür.

Bel İnceltici Korse Nasıl Seçilir?

  • Korse alırken mutlaka beden ölçülerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kesinlikle bedeninizden daha küçük bir bedende korse tercih etmeyin. Korselerin üretildikleri kumaş yapısı itibariyle esneme payları bulunmaktadır. Böylelikle yemek yediğinizde oluşan şişkinlik durumunda da bedeninizi rahatsız etmeden formda göstermeye devam edeceklerdir.
  • Kumaş yapısı korse seçiminin en önemli noktalarından biridir. Uzun süreler boyunca teninize temas etmeleri sebebiyle, hava alan ve kesinlikle naylon içermeyen bir kumaştan üretilmiş olmalıdır.
  • Bel inceltici korse tercihi, kullanılacağı kıyafet ile de bağlantılıdır. Giydiğiniz kombinin altından belli olmamalı, pot yapmamalı ve de görünmemelidir.