Menu
Sepetim


Korselife - Blog RSS Yayını

28 Ağu Korse Bakımı Nasıl Yapılmalı?
mecitgumusay 0 1145
Korseler, normal bir kıyafete ya da giysiye benzemeksizin vücuda şekil veren ve çoğu zaman da vücudun dik durmasını sağlamak amacıyla kullanılmakta olan bir üründür. Korse kullanan kişilerin çoğu “korse bakımı ve temizliği nasıl yapılır?” sorusunu sormaktadır. Nitekim vücuda sıkılık ve form vermesi amacıyla uzun süreler boyunca korse kullanan kişilerin bu soruya yanıt araması oldukça doğaldır. Çün..
28 Ağu Tayt Korselerin Günlük Hayatta Kullanımı ve Yararları
mecitgumusay 0 901
Bel ve karın bölgesinin ardından kilo fazlalıklarının en çok yoğunlaştığı bölge olan basen bölgesi; günlük hayatta en çok kullanılan tayt ve pantolon gibi parçaların giyilmesi önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu noktada pantolonlar basen bölgesindeki kusurları öne çıkartırken; taytlarsa vücuda tamamen yapışarak üst bacak, basen ve bel bölgesindeki problemleri ön plana çıkartmaktadırlar. Son..
24 Ağu Toparlayıcı ve Zayıflatıcı Tayt Korse Modelleri
mecitgumusay 0 612
Sıkı ve formda bir görünüme sahip olabilmek, her kadının en büyük hayali olsa da modern yaşam koşullarında sağlıklı beslenebilmeye özveri göstermek ve spor aktiviteleri için zaman bulabilmek mümkün olmamaktadır. Bu durum da vücudun belirli bölgelerinde fazla kiloların yoğunlaşmasına ve giyilen kıyafetlerin içerisinde estetiğin zedelenmesine sebebiyet vermektedir. Kilo problemi olan kadınlar bu ned..
16 Ağu Korse Çeşitleri ve Fiyatları
mecitgumusay 0 565
Günlük hayatta ve özel davetlerde vücudu şekillendirip, daha estetik bir görünüme kavuşabilmek için kendilerinden yararlanılan korse modelleri, farklı kumaş ve çeşitlerde üretilerek; kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Aynı zamanda omurilikte meydana gelen duruş bozukluklarının önlenmesi ve bel ağrılarının da giderilmesi konusunda da fayda sağlamaktadırlar. Şort Korseler: Yüksek bel ..
11 Ağu Hangi Korse Daha Kullanışlı?
mecitgumusay 0 2582
Formda ve kusursuz bir görünümün kapılarını aralayan korseler, özel günlerde abiye ve takım elbiselerle birlikte kullanıldıkları kadar gündelik hayatta da kendilerine yer bulmaktalar... Bu nedenle gün içerisinde kullanım süreleri oldukça uzun saatleri bulan korselerin, toparlayıcı etkisi kadar sağladığı konfor ve hareket kabiliyeti de büyük bir önem teşkil etmektedir. Fakat korselerin kullanım kol..
11 Ağu Erkekler İçin Göbek Sıkılaştırıcı Korse Modelleri
mecitgumusay 0 669
Fazla kilolar ve estetik kaygısı kadınlar için olduğu kadar erkekler açısından da oldukça önemli bir sorunu teşkil etmekte. Bu sebeple korse gibi yardımcı ürünler artık sadece kadınların kullanımına yönelik olarak değil, erkeklerin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek şekilde tasarlanıyor ve üretiliyorlar. Bölgesel olarak yoğunlaşmış fazla kiloların kamufle edilmesine, duruş bozukluklarının giderili..
11 Ağu Vücut Şekline Göre Korse Seçimi Nasıl Yapılır?
mecitgumusay 0 1094
Çoğu kişi vücutları için çeşitli amaçlar ile korse kullanmaktadır. Neticesinde vücudun çok daha düzgün ve dik olmasını sağlayan korselerin doğru seçimi oldukça önem teşkil etmektedir. Peki vücut şekline göre korse seçimi nasıl yapılmalıdır? Hangi kriterler ön plana alınmalıdır? Bu gibi sorular, korse kullanmak isteyen ya da kullanan kişilerin cevabını aradığı soruların başında gelmektedir.Bilindiğ..
05 Ağu Sezaryen ve Doğum Sonrası Korse Kullanımı
mecitgumusay 0 624
Sezaryen ve Doğum Sonrası Korse Kullanımı Manevi olarak en kutsal dönemlerden biri olan hamilelik süreci, fiziki açıdan ele alındığında son derece problemli bir dönemdir. Beden yapısında pek çok değişikliğe neden olan hamilelik süreci boyunca alınan kiloların verilebilmesi de oldukça uzun bir dönemi kapsamaktadır. Bu sebeple yeni doğum yapmış olan pek çok kadın, eski beden ölçülerine geri dönene d..
30 Tem Hamile Korse Tayt Modelleri
mecitgumusay 0 594
Hamile Korse Tayt Modelleri Zararlı mı? İnsanların vücutlarının daha düzgün ve dik olması amacıyla kullandıkları korseler birçok kişi için uygun olmayabilir. Nitekim bu noktada kafasında en çok soru işareti olan kişilerin başında ise hamileler gelmektedir. Hamile korse tayt modelleri zararlı mı? Hamile olan kişilerin nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir? Korse Kullanmanın Hamileliğe Etkisi Birço..
27 Tem Erkek Korse Çeşitleri ve Fiyatları
mecitgumusay 0 582
Erkek Korse Çeşitleri ve Fiyatları Fit ve estetik bir görünüm oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen korseler, günümüzde erkekler için de günlük hayatlarında en çok kullandıkları parçalar haline gelmiş durumdalar. Beslenme alışkanlıklarının sağlıksız ve fast-food ağırlıklı olmasıyla birlikte, hareket ve egzersiz alışkanlıklarının edinilememesi ya da zaman ayırılamaması gibi nedenlerden dolayı, f..
25 Tem Erkek Korseleri Ne İşe Yarar?
mecitgumusay 0 1003
Erkek Korseleri Ne İşe Yarar?Korselere duyulan ilgide her ne kadar kadın tüketiciler başı çekiyor olsa da erkek kullanıcıların da yoğun bir talebi mevcut. Erkek korseleri sayesinde vücutlarında bölgesel olarak oluşum gösteren kilo fazlalarını kapabiliyorlarken, daha dik ve özgüvenli bir duruşa da sahip oluyor ve de üst bedenlerindeki kas yapısını ön plana çıkarabiliyorlar. Fakat tıpkı, kadın korse..
24 Tem Bel İnceltici Korseler İşe Yarıyor mu?
mecitgumusay 0 2233
Bel İnceltici Korseler İşe Yarıyor mu? Formda bir görünüm için hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen korseler; üst ve alt bedende oluşum gösteren kilo fazlalıklarının kamufle edilmesine imkân tanımaktadır. Bununla beraber, giyilen kıyafetlerin vücuttaki duruşunu daha iyi gösteren ve pot yapmasını da önleyen inceltici korseler, bilhassa karın bölgesindeki problemlerin giderili..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)